Data dodania 14.05.2024 - 10:17

Ogłoszono wyniki najnowszej edycji międzynarodowego rankingu the Center for World University Rankings (CWUR). Politechnika Łódzka znalazła się w grupie 6,7% najlepszych uczelni i instytucji naukowych na świecie.

W sumie, w rankingu oceniono 20 966 instytucji i na tej podstawie opublikowano listę 2000 najlepszych uczelni i ośrodków badawczych na świecie. Na czele rankingu, podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, znalazły się: Harvard University, Massachusetts Institute of Technology oraz Stanford University.

W zestawieniu uwzględniono 41 polskich uczelni i ośrodków badawczych. Politechnika Łódzka znalazła się na 24. miejscu w Polsce i na 6. pozycji wśród uczelni technicznych.

Center for World University Rankings (CWUR) to wiodąca organizacja konsultingowa z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Metodyka rankingu opiera się na siedmiu wskaźnikach, które pogrupowane są w cztery obszary: kształcenie (waga 25%), zatrudnialność absolwentów (25%), jakość kadry akademickiej (10%) oraz jakość prowadzonych badań naukowych (40%).

Więcej informacji o rankingu.