Data dodania 03.01.2024 - 13:39

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dofinansuje projekt z Politechniki Łódzkiej dotyczący kształcenia specjalistów na potrzeby branż kluczowych dla gospodarki. Uczelnia otrzyma na ten cel 8 mln zł z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS), który zastąpił Program Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

- Chcemy dostosować ofertę Politechniki Łódzkiej do potrzeb rozwoju gospodarczego oraz takich przemian, które odwrócą proces degradacji środowiska naturalnego, niosąc jednocześnie korzyści dla efektywności produkcji oraz wpływając pozytywnie na rozwój społeczny - powiedział prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ i kierownik projektu.

Projekt z PŁ dotyczy kierunków studiów związanych z energetyką wykorzystującą odnawialne źródła energii oraz transportem, które kształcą specjalistów z dziedzin ważnych dla gospodarki. Zakres działań obejmuje modyfikację programu studiów na kierunkach: energetyka, transport, elektronika i telekomunikacja (w j. angielskim) oraz logistyka.

- Środki uzyskane dzięki unijnemu wsparciu pozwolą studentom i kadrze rozwinąć kompetencje związane z zieloną transformacją, projektowaniem uniwersalnym, a także w zakresie przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych - dodaje rektor PŁ.

Wsparcie finansowe z FERS jest przewidziane na 5 lat trwania projektu.