Data dodania 05.07.2021 - 09:59

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencja PRC przyznały Politechnice Łódzkiej Certyfikat i Znak Jakości „Uczelnia Liderów”. Dodatkowo, rektor PŁ  - prof. Krzysztof Jóźwik otrzymał nagrodę Aurea Praxis za szczególne, osobiste zaangażowanie w rozwój i promowanie idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej.

Prof. Krzysztof Jóźwik, tak skomentował przyznany PŁ certyfikat:

Otrzymane wyróżnienie jest sukcesem i potwierdzeniem, że Politechnika Łódzka to uczelnia, której atutem jest kształcenie stwarzające jej absolwentom świetne perspektywy zawodowe. Wyjątkowo szeroko prowadzona współpraca z przedsiębiorstwami umożliwia studentom zdobywanie doświadczeń i poznawanie własnych możliwości. Doceniając znaczenie umiędzynarodowienia, oferujemy studia w językach angielskim i francuskim, co otwiera europejski i światowy rynek pracy. Wprowadzamy, wzorem naszych partnerów - najlepszych uczelni w światowych rankingach - innowacyjne metody kształcenia. Od wielu już lat rozwijamy edukację opartą na projektach, kładąc nacisk na realizowanie aktywnych metod kształcenia – m.in. blended learning czy flipped education, zwiększających zaangażowanie studentów w zdobywanie wiedzy. Stawiamy również na rozwój tych najzdolniejszych, oferując im opiekę mentora. Tych działań jest bardzo dużo, a otrzymany Certyfikat jest impulsem do podejmowania kolejnych inicjatyw.

Decyzja o nadaniu certyfikatu „Uczelnia Liderów” podjęta została na podstawie dwóch recenzji członków Komisji Certyfikacyjnej. Przewodniczył jej prof. Dariusz Rott, były członek Prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz rzeczoznawca MEN, obecnie dyrektor Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego.

Dyplom i statuetkę "Uczelnia Liderów" odebrał prorektor ds. kształcenia w PŁ,  dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ podczas uroczystej gali, która odbyła się 2 lipca w Warszawie.