Data dodania 06.09.2022 - 09:30

Po dwóch latach organizowania Salonu online, z powodu pandemii, Perspektywy powróciły do formuły tradycyjnych targów edukacyjnych. Tegoroczny Łódzki Salon Maturzystów odbywa się 13 i 14 września na Politechnice Łódzkiej w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Zatoka Sportu (al. Politechniki 10).

Podczas wydarzenia organizatorzy skupią się na zmianach w maturze od 2023 roku, właściwych przygotowaniach do egzaminu, a przede wszystkim na pomocy maturzystom w podejmowaniu przemyślanych decyzji przy wyborze kierunku studiów i uczelni. W programie m.in. spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych.

W ramach części targowej przedstawione zostaną oferty uczelni i szczegółowe wymogi rekrutacji na studia na rok akademicki 2023/2024. Nie zabraknie poradnictwa zawodowego i inspirujących spotkań dla osób wybierających kierunek studiów i uczelnię. Na stoisku PŁ będzie można obejrzeć udoskonalony ekobolid zespołu Iron Warriors oraz robota naziemnego Studenckiego Koła Naukowego SkaNeR, a także poznać możliwości druku - od zabezpieczeń w banknotach po technologie 3D. Odwiedzenie stoiska PŁ to doskonała okazja aby porozmawiać z przedstawicielami wszystkich wydziałów uczelni i Działu Rekrutacji. Każdego dnia targów od godz. 9:00 zapraszamy również na prezentację oferty kształcenia Politechniki Łódzkiej w sali D.

W programie Salonu przewidziane są także zajęcia dla maturzystów, dotyczące perspektyw zawodowych, indywidualne sesje doradztwa zawodowego, spotkania z ekspertami OKE w Łodzi na temat egzaminów maturalnych z języka polskiego, matematyki i języka obcego oraz spotkanie z dr Marcinem Smolikiem, dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, dotyczące matury 2023 r. Uczestnicy poznają również najlepsze praktyki w zakresie sposobów przygotowania się do egzaminu maturalnego.

W Zatoce Sportu PŁ  będę dostępne stoiska 13 polskich uczelni: Akademia Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Politechnika Łódzka, Politechnika Świętokrzyska w Kielcach, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Warszawska Szkoła Reklamy, Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Stoisko Politechniki Łódzki będzie także dostępne podczas Kieleckiego Salonu Maturzystów (6.09), Warszawskiego Salonu Maturzystów (8-9.09) oraz Śląskiego Salonu Maturzystów w Gliwicach (19-20.09).