Data dodania 15.07.2022 - 14:28

W Ogrodach Geyera w Łodzi (ul. Piotrkowska 293/305) 15 lipca, odbyła się konferencja prasowa  poświęcona największej, multisportowej imprezie akademickiej tego lata - Europejskim Igrzyskom Akademickim Łódź 2022.

Z licznie przybyłymi mediami spotkali się: rektor Politechniki Łódzkiej, głównego organizatora EUG - prof. Krzysztof Jóźwik oraz przedstawiciele współorganizatorów i partnerów wydarzenia: wiceprezydent Miasta Łodzi - Adam Pustelnik, prezydent EUSA - Adam Roczek oraz prorektor UŁ - prof. Robert Zakrzewski.

- Wszystkim życzę fantastycznych wrażeń, sportowcom cudownej rywalizacji i aby pamiętali, że sport to także wspaniałe chwile związane z zabawą. A ci, którzy potrafią się cieszyć, potrafią docenić ten sport najbardziej – przekonywał prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ.

Podczas spotkania po raz pierwszy został publicznie pokazany okolicznościowy, kolekcjonerski znaczek wydany przez Pocztę Polską z okazji EUG 22. Na znaczku widnieje oficjalna maskotka European Universities Games (EUG 2022) w Łodzi – jednorożec EUGenio. Autorem projektu jest Tomasz Wochna – grafik z komitetu organizacyjnego igrzysk przy Dziale Sportu PŁ. Znaczek będzie dostępny nie tylko w placówkach pocztowych w całym kraju.

Z myślą o sportowcach, którzy przyjadą do Łodzi z blisko 40 państw europejskich, Poczta Polska zlokalizuje punkty mobilne na terenie kampusów Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Łódzkiego. W tych miejscach zawodnicy będą mogli kupić znaczki (cena 8 zł) na kartki pocztowe, które otrzymali w zestawach sportowca, aby wysłać do swoich bliskich.

bloczek ze znaczkiem okolicznościowym EUG

- Europejskie Igrzyska Akademickie w Łodzi to wydarzenie niezwykle ambitne, o szerokim rozmachu organizacyjnym. I to właśnie takie wartościowe tematy są bardzo cenne oraz godne do uwiecznienia na okolicznościowych znaczkach pocztowych – podkreślała Lucyna Prygiel-Augustyniak, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Łodzi, obecna na konferencji prasowej.

Na konferencji prasowej byli też obecni przedstawiciele studentów i ambasadorów EUG: Aleksandra Bednarek- pływaczka na wodach otwartych oraz reprezentant PŁ na EUG 2022 - Jan Kałusowski.