Data dodania 20.01.2021 - 13:11

Pokazy mody na uczelni technicznej są wydarzeniem o wyjątkowej i niepowtarzalnej atmosferze. Pod koniec stycznia poznamy efekty pracy studentów kierunku wzornictwo na Politechnice Łódzkiej, podczas pokazów dyplomowych  ­- POLITECHNIKA FASHION SHOW 2020.

Pokazy mody są nie tylko okazją do zaprezentowania różnorodności i indywidualności studentów, ale również możliwości wynikających z programów i metod kształcenia na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ (TMiWT).

Na Fashion Show zobaczymy prace 14 najlepszych studentów ze specjalności architektura ubioru. Sylwetki poszczególnych studentów-projektantów można oglądać na wydziałowym Facebooku. W przygotowaniu są też filmy ze wszystkich kolekcji.

Ważnym i motywującym elementem wydarzenia jest konkurs na najlepszą kolekcję dyplomową podczas Politechnika Fashion Show 2020. Spośród zaprezentowanych ubiorów zostanie wybrana ta najważniejsza kolekcja, która otrzyma  nagrodę główną JM Rektora PŁ - prof. Krzysztofa Jóźwika. Zostaną również przyznane nagrody dziekana Wydziału -  dr hab. inż. Katarzyny Grabowskiej prof. PŁ oraz dyrektora Instytutu Architektury Tekstyliów  - dr hab. inż. Zbigniewa Stempnia, prof. PŁ.

W ramach wydarzenia powstanie również katalog prezentujący prace studentów.