Data dodania 24.09.2021 - 14:12

Koniec września to dla licealistów czas wyboru przedmiotów maturalnych. Udział w Łódzko-Świętokrzyskim Salonie Maturzystów może pomóc w podjęciu tej decyzji.

Nowością na tegorocznym Salonie jest odrębny panel poświęcony rozszerzonym przedmiotom dodatkowym, które można wybrać na maturze. Tym razem na uczestników czeka cykl spotkań na temat biologii.

Zapraszamy w poniedziałek, 27 września, w godz. 10:00 -15.00 na spotkanie online ze studentami i wykładowcami Politechniki Łódzkiej na platformie Zoom. Tam też na stoisku PŁ  będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną na kolejny rok akademicki. Przez cały czas trwania Salonu będzie można porozmawiać z przedstawicielami PŁ na czacie. Udział w wydarzeniu wymaga wcześniejszej rejestracji.

Program na stoisku Politechniki Łódzkiej:
10:30 - Prezentacja oferty edukacyjnej PŁ na platformie zoom.
Link do spotkania:  https://zoom.us/j/95483526196?pwd=TGpqV3dQUzd3b1cvbnFGVENWNjdJZz09
11:15 – "Włókiennictwo z innej perspektywy" - dr hab. Michał Puchalski, prof. uczelni (Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów) - zajęcia filmowe.
11:30 - "Architecture 4.0. From architecture to astronomy" - Anna Jaruga-Rozdolska, PhD candidate (Faculty of Civil Engineering, Architecture and Environmental Engineering) - zajęcia filmowe.
11:45 - "Drony na start!" – SKN Skaner (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki) - zajęcia filmowe.
12:00 - "Mikroorganizmy środowisk naturalnych" - dr inż. Justyna Szulc (Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności) - zajęcia filmowe.
12:15 – "Polimery roślinne z kontrolowanym czasem życia" - dr hab. inż. Anna Masek, profesor uczelni, mgr inż. Stefan Cichosz, mgr inż. Angelika Plota (Wydział Chemiczny, Instytut Technologii Polimerów i Barwników PŁ) - zajęcia filmowe.
12:30 - "Oko w oko z grafenem" – dr inż. Piotr Zawadzki (Wydział Mechaniczny) - zajęcia filmowe.
12:45 - Poznaj Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska (WIPOŚ) - zajęcia filmowe
13:00 - "Virtual Reality - technology of the future" – Dorota Kamińska, PhD (Faculty of Electrical, Electronic, Computer and Control Engineering) - zajęcia filmowe.
13:30 -  Prezentacja oferty edukacyjnej PŁ na platformie zoom.
Link do spotkania: https://zoom.us/j/96857786792?pwd=aUc4KzN4em1NaDFrMkZCY0RobERiZz09
14:15 - "Innowacyjne formy reklamy" - dr hab. inż. Grzegorz Szymański, prof. PŁ (Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji) - zajęcia filmowe.

Organizatorem Salonów Maturzysty jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.