Data dodania 09.02.2023 - 08:09

Podsumowanie wszystkich form zbiórek pieniędzy prowadzonych przez sztab WOŚP przy Politechnice Łódzkiej, okazało się wielkim sukcesem organizatorów i wolontariuszy. W tym roku zebrano rekordową kwotę 506 tys. zł, to prawie o 200 tys. zł więcej niż w poprzednim roku.

- To był wyjątkowy, pod każdym względem, rok dla sztabu WOŚP przy PŁ. Do pomocy zgłosiło się 430 wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do puszek tekturowych i stacjonarnych, podczas różnych okolicznościowych wydarzeń. Wspólnie uzbierali aż 390 tys. zł – poinformowała Maja Janicka, szefowa sztabu PŁ.

Podczas finału w Manufakturze, pieniądze zbierały władze rektorskie PŁ, pracownicy i studenci. Kwota 116 tys. zł zasiliła naszą eSkarbonkę, w tym 23 tys. zł pochodziło ze zbiórek i licytacji organizowanych przez uczniów Publicznego Liceum Ogólnokształcącego PŁ, którzy zawsze chętnie angażują się w akcję.

- Największa atrakcją tegorocznego finału były największe WOSPowe skarpetki, które są wystawione na aukcji - dodaje Maja Janicka. Na Allegro można jeszcze licytować wspólne przygotowanie obiadu z rektorem PŁ, prof. Krzysztofem Jóźwikiem oraz mecz siatkówki z władzami Politechniki Łódzkiej.

W tym roku wolontariusze kwestowali na zakup specjalistycznych urządzeń do analizy i wczesnego wykrywania sepsy, czyli zespołu objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W galerii można było spotkać m.in. studentów Politechniki Łódzkiej z Iron Warriors Team i Lodz Solar Team z ich wyjątkowymi pojazdami.

Władze i studenci PŁ podczas zbiórki pieniędzyna finale WOŚP w Manufakturze, fot. Jacek Szabela
Władze i studenci PŁ podczas zbiórki pieniędzy w Manufakturze, fot. Jacek Szabela