Data dodania 17.05.2024 - 09:44
Kategorie aktualności

18 czerwca rusza rekrutacja na Politechnikę Łódzką. Tegoroczna oferta obejmuje 55 kierunków studiów na studiach I stopnia. Na kandydatów czeka 5429 miejsc, dodatkowe 727 zarezerwowano dla cudzoziemców.

Image

Politechnika Łódzka planuje od października przyjąć na studia pierwszego stopnia 4184 osób, w tym większość, bo aż 3799 na studia stacjonarne. Natomiast na studiach magisterskich czeka na kandydatów 1245 miejsc, w tym 830 na studiach stacjonarnych i 415 miejsc na studiach niestacjonarnych.

Największą niespodzianką dla tegorocznych maturzystów w procesie rekrutacji, będzie wprowadzenie priorytetu przy wyborze kierunków studiów. Kandydaci będą mogli wybrać maksymalnie cztery kierunki, ale jednemu z nich będą musieli nadać najwyższy priorytet.

Dla uczelni technicznej umiejętności zawodowe kandydatów są bardzo cenne, dlatego podobnie jak w ubiegłym roku, PŁ będzie honorować tytuł zawodowy technika, który będzie przeliczany na punkty zamiast przedmiotu do wyboru, branego pod uwagę w kwalifikacji.

Na tegoroczną rekrutację na studia I stopnia Politechnika Łódzka uruchamia trzy nowe kierunki studiów. Są to:

Rekrutacja elektroniczna na studia I stopnia rozpocznie się 18 czerwca i zakończy 10 lipca. Ostateczne wyniki zostaną opublikowane 31 lipca. Natomiast rekrutacja na studia drugiego stopnia rozpocznie się 3 września. Na zgłoszenia będziemy oczekiwać do 16 września. Wyniki zostaną ogłoszone 30 września.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie rekrutacji.