Data dodania 03.06.2024 - 13:13
Kategorie aktualności

Zapraszamy na Politechnikę Łódzką (13 czerwca) na Czwartkowe Forum Kultury zatytułowane "Radość śpiewania...".  Gościnią spotkania będzie prof. Anna Jeremus-Lewandowska, śpiewaczka, sopran koloraturowy, profesor sztuk muzycznych.

Image

Profesor Jeremus-Lewandowska jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Debiutowała w 1986 r. partią Rozyny w operze G. Rossiniego Cyrulik sewilski na scenie Państwowej Opery w Bydgoszczy. Od 1988 r. do 2006 r. na stałe była związana z Teatrem Wielkim w Łodzi, w którym brała udział w kilkudziesięciu premierowych przedstawieniach operowych. Ma w swoim repertuarze ponad czterdzieści ról operowych. Z Teatrem Wielkim w Łodzi wielokrotnie występowała na scenach teatrów w Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Francji odbywając tournée artystyczne. Brała udział w premierach Strasznego dworu, Halki i Barona cygańskiego w Chicago, a także w kilkudziesięciu muzycznych programach dla TV Regionalnej i TV Polonia. Prowadzi klasę śpiewu solowego w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 2008 r. na stałe współpracuje z Politechniką Łódzką, prowadząc cykl spotkań Czwartkowe Forum Kultury PŁ.     

Spotkanie odbędzie się w Sali widowiskowej PŁ (al. Politechniki 3a) o godz. 18.00. Poprowadzi je prof. Ireneusz Zbiciński.