Data dodania 11.12.2020 - 08:59

Wieloletni Rektor PŁ - prof. Jan Krysiński został laureatem konkursu "Aktywność kulturalna w środowisku akademickim", ogłoszonego przez Parlament Studentów RP. Zwyciężył w kategorii Opiekun.

- Profesor Jan Krysiński był i nadal jest bardzo dobrym opiekunem studentów - mówi prof. Krzysztof Jóźwik, wychowanek profesora i obecny Rektor Politechniki Łódzkiej. -  Jest bardzo szanowany i lubiany przez studentów i pracowników. Zawsze chętnie służy wszystkim pomocą i wielkim doświadczeniem.

Prof. Jan Krysiński to jedyny w historii Politechniki Łódzkiej rektor, który kierował uczelnią przez cztery kadencje (1990–1996 i 2002–2008). Był animatorem życia studenckiego w organizacjach i kołach naukowych, inicjatorem powołania licznych wydarzeń kulturalnych, których renoma i jakość wykroczyły daleko poza mury PŁ.

Przez wiele lat będąc rektorem PŁ wspierał działalność Studenckiego Radia Żak, a nawet prowadził na antenie radia audycję poświęconą muzyce francuskiej. Jest pomysłodawcą spotkań z muzyką klasyczną „Muzyka na Politechnice”, które nieprzerwanie, od 30 lat odbywają się na PŁ oraz inicjatorem powstania Liceum PŁ.

Zawsze duże znaczenie w Jego działalności rektorskiej miała internacjonalizacja. Dzięki inicjatywie profesora Krysińskiego powstało na PŁ Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ (IFE), kształcące studentów w języku francuskim i angielskim.

Konkurs Parlamentu Studentów RP nagrodził osoby oraz organizacje i zespoły działające aktywnie na rzecz promowania kultury w środowisku akademickim, w czterech kategoriach: student, opiekun, zespół/organizacja w dwóch kategoriach: muzyka oraz inna działalność kulturalna.