Data dodania 12.06.2024 - 13:25

Wyboru nowego składu Prezydium dokonano podczas Konferencji Kolegium Prorektorów ds. Ogólnych, Organizacji i Kontaktów z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym oraz Kolegium Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju publicznych uczelni technicznych (5-7 czerwca). Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w Politechnice Poznańskiej.

Prof. Łukasz Albrecht, prorektor ds. nauki Politechniki Łódzkiej ponownie będzie pełnił tę funkcję. Przewodniczącym został prof. Artur Bejger z Politechniki Morskiej w Szczecinie. W prezydium zasiadają także: prof. dr hab. Grzegorz Królczyk z Politechniki Opolskiej oraz prof. Wioletta Rogula-Kozłowska,

Przedstawiciele władz uczelni, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Głównego Urzędu Miar wymieniali doświadczenia oraz dyskutowali o planach i wyzwaniach w obszarze nauki.

Kolegium tworzy przestrzeń do wymiany doświadczeń i informacji nt. działań pronaukowych realizowanych w szkołach wyższych. Współpracuje z Ministertwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, instytucjami wspierającymi naukę, grantodawcami.