Data dodania 25.01.2024 - 09:21

Dr hab. inż. Grzegorz Liśkiewicz, prof. PŁ w Instytucie Maszyn Przepływowych na Wydziale Mechanicznym otrzymał stypendium w programie Fulbright Senior Award 2024-2025.

Naukowiec wyjedzie na 10 miesięcy na stypendium naukowe do uniwersytetu Texas A&M. Będzie tam prowadził badania w Turbomachinery Laboratory, będącym częścią Texas A&M Engineering Experiment Station (TEES). Ośrodek prowadzi światowej klasy badania niezawodności i wydajności maszyn wirnikowych.

Prof. PŁ Grzegorz Liśkiewicz w Instytucie Maszyn Przepływowych kieruje Zakładem Turbin i Sprężarek, naukowo zajmuje się systemami zabezpieczającymi sprężarki przed awarią.

Do programu Fulbright Senior Award 2024-2025 o przyznanie stypendium zgłosiło się 101 osób, z możliwości wyjazdu skorzysta szesnastu naukowców, w tym tylko dwie osoby z uczelni technicznych.

Więcej na ten temat można przeczytać w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.

banerr newslettera PŁ