Data dodania 30.06.2022 - 13:50

Przedstawiciele 15 europejskich komisji akredytacyjnych uprawnionych do nadawania certyfikatu jakości EUR-ACE Label wybrali prof. Jacka Kucharskiego z PŁ na przedstawiciela KAUT (Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych) w Label Committee (LC) European Network for Engineering Education (ENAEE - Europejskiej Sieci Akredytacji Kształcenia Inżynierskiego).

Wybór prof. Kucharskiego, dziekana Wydziału  Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ (WEEIA), został jednomyślnie potwierdzony przez Radę Administracyjną ENAEE. Będzie on reprezentantem polskich uczelni technicznych w sieci akredytacyjnej przez kolejne trzy lata, poczynając od stycznia 2023 roku. Zastąpi kończącego kadencję w LC prof. Bohdana Macukowa z Politechniki Warszawskiej.

LC skupia grono ekspertów z Europy, których zadaniem jest autoryzowanie krajowych komisji akredytacyjnych, a tym samym umożliwianie im nadawania europejskiego certyfikatu potwierdzającego wysoki poziom akredytowanych programów kształcenia, a także ich zgodność z przyjętymi w Europie normami i zasadami edukacji inżynierskiej.

Prof. Jacek Kucharski ma bogate doświadczenie w obszarach edukacji i zapewniania jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym. W dwóch kolejnych kadencjach, w latach 2008-2016, był prodziekanem ds. studenckich i kształcenia na WEEIA PŁ. Przez cztery lata do 2020 roku pełnił funkcję pełnomocnika rektora PŁ ds. jakości kształcenia oraz przewodniczącego Uczelnianej Komisji Jakości Kształcenia. Przewodniczył także Radzie Kierunków Studiów Informatyka i Computer Science.

W kadencji 2016-2020 był członkiem Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych, a obecnie jest członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej (2020-2023), działa w Zespole Nauk Inżynieryjno-Technicznych.