Data dodania 03.11.2022 - 15:17

Trzy studenckie koła naukowe z Politechniki Łódzkiej otrzymają dofinansowanie na dalsze badania i udział w międzynarodowych zawodach, w sumie prawie 300 tys. zł.

Minister Edukacji i Nauki podał listę laureatów konkursu Najlepsi z najlepszych! 4.0. Z Politechniki Łódzkiej najwyższe dofinansowanie otrzymał zespół Lodz Solar Team - 175 350 zł, na realizację projektu Obrona tytułu wicemistrzów Europy, projekt własnej hamowni silników elektrycznych - badania sprawności napędu w celu optymalizacji zużycia energii.

Po 60 tys. otrzymają Iron Warriors na udział zespołu w międzynarodowych zawodach oraz konferencjach naukowych oraz zespół GUST na projekt Polska mała turbina wiatrowa na potrzeby systemów mikroenergetycznych.

Wszystkie trzy koła działają na Wydziale Mechanicznym, przy Instytucie Maszyn Przepływowych PŁ.

W ramach tegorocznego projektu Najlepsi z najlepszych,  Minister Edukacji i Nauki zatwierdził 104 oferty do finansowania, na łączną kwotę 10 615 228,74  zł.