Data dodania 05.05.2022 - 12:59

Wszystkie osoby zainteresowane nowinkami w nauce i technologii zapraszamy na Politechnikę Łódzka na XXI edycję Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, który odbędzie się pod hasłem „Nauka i sztuka przygodą życia”.

- Dzień festiwalowy w Politechnice Łódzkiej to tradycyjnie czwartek - tym razem 12 maja. Wykładowcy i studenci przygotowali szereg wykładów i prezentacji, zarówno z obszaru techniki i technologii, jak również matematyki, fizyki, chemii oraz kultury i sztuki. Wszystkie prezentacje odbędą się stacjonarnie - w nowo otwartym gmachu Wydziału Chemicznego – Alchemium - informuje Katarzyna Maćczak z Działu Nauki, organizatorka festiwalu na PŁ. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godz. 9:30. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą festiwalową Politechniki Łódzkiej zawartą w programie wydarzenia.

Ze względu na wprowadzony na Politechnice Łódzkiej II stopień alarmowy prosimy o wejście na teren uczelni przez przygotowaną specjalnie dla uczestników festiwalu bramę przy ul. Żwirki/Stefanowskiego. - Otrzymacie tam Państwo identyfikator, który pozwoli na przemieszczanie się po kampusie. Jednocześnie bardzo proszę o zgłaszanie się chętnych opiekunów wraz z klasami na adres e-mail: rnn@adm.p.lodz.pl. Umożliwi to sprawne wejście na teren uczelni - wyjaśnia Kasia Maćczak.

W programie festiwalowym znalazły się imprezy towarzyszące, na które obowiązują zapisy do 9 maja.  Na poszczególne warsztaty prowadzona jest rejestracja. W wykazie brakuje warsztatów zatytułowanych "Drugie życie odpadów", które odbędą się na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności, w dwóch terminach:

• 11 maja, godz. 16.00 - 18.00, sala S-344, max 15 osób,
  • 13 maja, godz. 9.00 - 11.00, sala S-335, max 17 osób; sala S-344 max 15 osób.

Zapisy prowadzi: katarzyna.struszczyk@p.lodz.pl.