Data dodania 20.10.2021 - 11:09

Politechnika Łódzka jest partnerem merytorycznym sesji inauguracyjnej Europejskiego Forum Gospodarczego, które rozpocznie się 27 października w Hotelu Andels, w formule hybrydowej.

- Forum będzie miejscem interesujących spotkań dla pionierów i innowatorów, a urozmaicona oferta tematyczna sprawi, że wydarzenie stanie się doskonałą przestrzenią do ciekawych rozmów i wymiany doświadczeń - mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego i zaprasza do udziału w wydarzeniu.

Prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ, weźmie udział w panelu inaugurującym Forum (27.10) na temat: Kształcenia kadr nowoczesnej gospodarki w dobie pandemii - szanse i wyzwania (15.15-16.45). Paneliści zaproszeni do dyskusji to eksperci i zarazem reprezentanci organizacji i gremiów, które od marca 2020 roku były zaangażowane w adaptację procesu kształcenia na uczelniach wyższych do nowych warunków:
    prof. Przemysław Czarnek - Minister Edukacji i Nauki
    prof. Arkadiusz Mężyk -przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich
    prof. Zbigniew Marciniak - przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego
    dr Paweł Poszytek - dyrektor Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji
    Mateusz Grochowski - przewodniczący Parlamentu Studentów RP
Jednym z moderatorów panelu będzie dr inż. Dorota Piotrowska - prof. PŁ i dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ.

Prof. Krzysztof Jóźwik, jako dyrektor Instytutu Maszyn Przepływowych PŁ, będzie także moderatorem panelu: Odnawialne źródła energii - ogromna szansa czy odroczenie problemu?, który odbędzie się 28.10 w godz. 17.00-18.00. Podczas dyskusji przedstawiciele uczelni, samorządu i firm związanych z sektorem energetycznym wspólnie zastanowią się, jak wykorzystywać odnawialne źródła energii, jakie są trendy rynkowe związane z energią odnawialną na świecie i w Polsce, jaki będzie koszt dojścia do neutralności emisyjnej, a także jak odpowiadać na społeczne niepokoje związane z transformacją energetyczną. Jednym z ekspertów będzie prof. Władysław Mielczarski z  Instytut Elektroenergetyki na Politechnice Łódzkiej.

Organizatorzy zapraszają zarówno na tradycyjne, stacjonarne obrady w hotelu VH Andel’s Łódź, jak również do śledzenia transmisji online stronie internetowej - link do rejestracji. Szczegółowy program na stronie wydarzenia

XIV Europejskie Forum Gospodarcze zakończy się 29 października.