Data dodania 24.03.2023 - 11:04

Uczniowie ze szkół technicznych z Kleszczowa i Wielunia, z klas o specjalności technik mechatronik i technik automatyk, odwiedzili (24 .03) Politechnikę Łódzką w ramach akcji organizowanej przez Urząd Miasta - Zasmakuj studiowania w Łodzi. Tym razem była to Branża inżynierska.

Spotkanie w PŁ rozpoczęło się powitaniem 30 osobowej grupy uczniów i briefingiem prasowym w sali sponsora strategicznego tego wydarzenia - firmy Hydro, na Wydziale Organizacji i Zarządzania. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz Politechniki Łódzkiej, Urzędu Miasta i firmy Hydro: rektor PŁ - prof. Krzysztof Jóźwik, wiceprezydent Łodzi - Małgorzata Moskwa - Wodnicka, dyrektor HR Hydro Extrusion Poland - Beata Morkowska- Krzciuk.

- Studiowanie i uzyskanie dyplomu inżyniera to gwarancja, że będziecie mieli dobrą i dobrze płatną pracę - zachęcał do studiowania w PŁ, rektor prof. Krzysztof Jóźwik i życzył uczestnikom spotkania rozsądnych i dobrych wyborów, zgodnych z ich zainteresowaniami.

W ramach wydarzenia uczniowie spotkali się ze studentami działającymi w kołach naukowych na Wydziale Mechanicznym PŁ. Odwiedzili garaż Koła Miłośników Motoryzacji i obejrzeli prezentacje ich pojazdów: Iron Warriors oraz Lodz Solar Team. Uczestniczyli też w warsztatach z druku 3D w Fabryce Inżynierów XXI w. Poznali także możliwości technologiczne Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.

Uczniowie zwiedzili  także fabrykę firmy Hydro Extrusion Poland w Łodzi. To zakład branży automotive, obecny w Łodzi od 1999 roku. Firma zajmuje się produkcją i projektowaniem profili: relingów i listew dekoracyjnych. W bazie jej klientów znajdują się najważniejsi producenci samochodów na świecie, tacy jak: BMW, Mercedes, Suzuki, Volvo czy Peugeot, a produkcja Hydro stanowi 20% rynku w tej branży.

Podczas trzydniowej wizyty (24-26.03) wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mieli zapewnione zakwaterowanie w hotelu, całodzienne wyżywienie, transport oraz wejściówki na wszystkie atrakcje m.in.: zwiedzanie EC1,  Orientarium, wystawę multisensoryczną największych dzieł VINCENTA VAN GOGHA, kręgielnię oraz bilard. Pod opieką przewodników będą zwiedzali największe atrakcje naszego miasta.

Zasmakuj studiowania w Łodzi to cykl eventów zachęcających do studiowania w Łodzi, podczas których uczniowie najlepszych szkół średnich z województwa łódzkiego mogą osobiście sprawdzić i poczuć jak studiuje się w Łodzi.

Głównym organizatorem akcji jest Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Łodzi.