Data dodania 25.10.2023 - 14:05

Już w najbliższy weekend, 27-29 października, zaplanowano kolejną edycję akcji Zasmakuj Studiowania w Łodzi. Tym razem będziemy gościć na Politechnice Łódzkiej uczniów z Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu oraz z Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie (woj. dolnośląskie).

Uczniowie odwiedzą Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, będą uczestniczyć w warsztaty przygotowanych przez Koła Naukowe: drużynę Raptors z oraz Studenckie Koło Naukowe Młodych Mikroelektroników. W sobotę (28.10) będą wizytować garaże zespołów: Iron Warriors -  konstruktorów ekobolidu oraz twórców pojazdu solarnego - Lodz Solar Team.

Tradycyjnie już, uczniowie spotkają się z partnerami wydarzenia firmami: Corning Optical Communications Polska oraz Procter and Gamble, gdzie będą mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi, zautomatyzowanymi metodami produkcji światłowodów oraz kosmetyków.

Podczas wizyty w Łodzi, goście będą mogli poznać nie tylko bogatą ofertę akademicką i kulturalną naszego miasta, ale także sprawdzić jak w naszym mieście można zrobić karierę w branży inżynierskiej.