Data dodania 12.01.2023 - 08:47
Kategorie aktualności

W najnowszym Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2023 ogłoszonym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej zajmuje 1. miejsce w naszym województwie.

Image

- Jestem dumna ze swojej doświadczonej kadry, która pracuje w szkole już od 15 lat. Jest pełna pasji i osiąga wiele, ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie nasi zdolni uczniowie - powiedziała Izabella Kapłon, dyrektor PLO PŁ,  podczas gali ogłoszenia wyników Rankingu Perspektyw w Pałacu Bidermanna w Łodzi.

Na drugim miejscu listy rankingowej znajduje się Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata w Łodzi, na trzecim  - I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.

To nie koniec dobrych wiadomości. Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej awansowało w klasyfikacji ogólnopolskiej rankingu. Zajmuje obecnie 14. pozycję w zestawieniu najlepszych liceów, 13. w Rankingu Szkół Olimpijskich oraz 16. miejsce w Rankingu Maturalnym.

Image
Nauczyciele i uczniowie PLO PŁ, najlepszego liceum w woj. łódzkim, fot. Jacek Szabela
Uczniowie i nauczyciele Publicznego Liceum PŁ, fot. Jacek Szabela

To był już 25. Ranking Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Podobnie jak w poprzednich latach, kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.