Data dodania 25.10.2023 - 08:19

Dwa dni (26-27.10) spędzili w Łodzi rektorzy z całej Polski. Spotkali się na posiedzeniu Prezydium oraz Zgromadzeniu Plenarnym Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) - fotorelacja z wydarzenia.

W pierwszym dniu rektorzy obradowali na Uniwersytecie Łódzkim, na drugi (27.10) przyjechali na Politechnikę Łódzką do budynku Alchemium. Tematem przewodnim tego dnia były Problemy szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce. Na początek zaplanowano wystąpienie wiceministra Wojciecha Murdzka.

Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich tworzą polskie szkoły wyższe - publiczne i niepubliczne, mające uprawnienia do nadawania stopnia doktora w co najmniej jednej dyscyplinie. Obecnie członkami Konferencji są rektorzy 109 uczelni, dodatkowo 8 uczelni ma status członka stowarzyszonego. Przewodniczącym Konferencji jest rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Więcej o wydarzeniu w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.