Data dodania 27.12.2022 - 08:46

Politechnika Łódzka po raz szósty przystąpiła do programu Legia Akademicka. Absolwenci LA, jako żołnierze rezerwy, mogą ubiegać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej w różnych formacjach i rodzajach Sił Zbrojnych RP.

Jak poinformowała dr Katarzyna Żykwińska, koordynatorka  programu w PŁ:

W tym roku Ministerstwo Obrony Narodowej zmieniło zasady przystępowania do programu Legia Akademicka. Zgodnie z nimi moduł podstawowy realizowany jest bezpośrednio przez Szkołę Legii Akademickiej (SLA), a ochotnik zainteresowany kształceniem w ramach Szkoły składa wniosek o przystąpienie do realizacji ochotniczego szkolenia wojskowego w ramach SLA do dowolnie wybranego szefa wojskowego centrum rekrutacji. W przypadku wskazania we wniosku modułu podoficerskiego lub oficerskiego wniosek ten składa się za pośrednictwem uczelni, w której będzie realizowane szkolenie.

Zgłoszenia do programu należy dokonywać wypełniając wniosek, który należy wydrukować, podpisać i skan przesłać na adres: katarzyna.zykwinska@p.lodz.pl. Termin składania wniosków mija 10 stycznia 2023 r.

O formie odbywania zajęć i ich dokładnych terminach poinformujemy w późniejszym czasie - dodaje dr Żywkińska.

Wszystkie informacje dotyczące nowych zasad uczestnictwa w programie Legia Akademicka znajdują się na stronie.