Data dodania 14.12.2021 - 13:45

Rozpoczął się kolejny remont ulicy Stefanowskiego, łączącej dwa kampusy Politechniki Łódzkiej, tym razem od ul. Skorupki do ul. Potza. To wynik drugiego zwycięskiego projektu „Graj w zielone – II etap rewitalizacji ul. Stefanowskiego” zgłoszonego przez pracowników i studentów PŁ do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego (ŁBO) w 2020 roku.

Na obecny zakres prac składają się m. in. generalny remont chodników oraz utworzenie dodatkowego pasa zieleni. Powstanie również kontrapas dla rowerzystów i wydzielone będą miejsca parkingowe dla samochodów. Ponadto zostaną zainstalowane nowe latarnie, ławki, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci, a stary rozpadający się murek oddzielający chodnik od pasa drzew zostanie zastąpiony nowym.

Przypominamy, że rok wcześniej do ŁBO został zgłoszony wniosek „Przeszyci zielenią – woonerf między kampusami Politechniki Łódzkiej na ul. Stefanowskiego”, który został zrealizowany w 2021 roku.

- Ogromnie się cieszymy, że  nareszcie ruszyły prace remontowe na drugim odcinku ulicy Stefanowskiego. Wykonawca potwierdził, iż wykona prace brukarskie związane z położeniem nowych chodników oraz zainstaluje latarnie i ławki do końca grudnia br. Natomiast zieleń na tym odcinku pojawi się na wiosnę przyszłego roku.Wówczas w pełni będziemy mogli korzystać z wyremontowanej ulicy, na całej jej długości. Latem 2021 został oddany do użytkowania woonerf na odcinku od Radwańskiej do Potza. Liczymy jeszcze na spełnienie deklaracji Zarządu Inwestycji Miejskich dotyczącą uzupełnienia nasadzeń w tej części ulicy - mówi Adam Owczarek, kierownik Działu Rozwoju Uczelni oraz pierwszy lider obu wniosków do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Wizualizacja wyremontowanej ul. Stefanowskiego, widok od strony południowej