Data dodania 26.10.2021 - 08:49

Podczas Gali Środowiska Studenckiego Forum Uczelni Technicznych (FUT) studenci PŁ odebrali aż trzy nagrody.

Komisja FUT oceniająca zgłoszenia konkursowe doceniła działania Samorządu Studenckiego w kategorii Samorząd Studencki Wsparciem za utworzenie platformy PoliSocjal. To system generowania listy dokumentów stypendialnych. Kolejna nagroda przypadła samorządowcom PŁ w kategorii Najlepsza akcja charytatywna za Operację Mikołajki.

- Mamy bardzo kreatywnych i innowacyjnych studentów w Samorządzie. Ich projekty szczególnie wspierają ""pierwszaków", którzy rozpoczynają swoją edukację na Politechnice Łódzkiej i potrzebują pomocy w wielu sprawach. Jestem bardzo zadowolony z naszej współpracy - mówi prorektor ds. studenckich, dr hab. inż. Witold Pawłowski, prof. PŁ.

Nagrodzono także laureatów tegorocznego Konkursu Kół Naukowych - KoKoN, skierowanego do studentów uczelni technicznych. W rywalizacji zwyciężył zespół studentów Iron Warriors z PŁ w kategorii Projekt inżynierski. To grupa młodych pasjonatów motoryzacji działających w ramach Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji przy Instytucie Maszyn Przepływowych, twórców ekologicznego bolida Eco Arrow 3.0. Patronem konkursu jest Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagrody dla Politechniki Łódzkiej odebrali nasi przedstawiciele, wraz z przewodniczącą Samorządu Studenckiego PŁ Julią Chojnacką, która powiedziała: -  Jesteśmy niezmiernie miło zaskoczeni odebranymi nagrodami! Udowadniają one, że SSPŁ nie tylko czyni dobro, ale również jest wsparciem studentów.