Data dodania 03.09.2021 - 10:25

W niedzielę, 5 września, odbędzie się jubileuszowa 10. edycja biegu Poland Business Run. Ponieważ nie odbędą się zaplanowane wcześniej biegi miejskie, cztery drużyny z Politechniki Łódzkiej pokonają trasę 4 km na kampusie PŁ.

W tegorocznym biegu weźmie udział 20 pracowników Politechniki Łódzkiej, reprezentujących różne jednostki i wydziały. Będą dwie drużyny kobiece i dwie męskie, po pięć osób każda. Wszystkich sympatyków sportu zapraszamy od godz. 9:00 do specjalnej strefy kibica przy budynku Trzech Wydziałów (od strony parku im. Klepacza) by dopingować biegaczy. Organizatorzy biegu przewidzieli nagrody za najlepszy doping.  O godz. 10:00 zapraszamy na pokaz prawidłowej techniki Nordic Walking i wspólny spacer po politechnicznym parku.

Jak informują organizatorzy biegu - Fundacja Poland Business Run - w tegorocznej imprezie weźmie udział 28,5 tys. biegaczy, a środki z wpłat uczestników zostaną przeznaczone na pomoc dla osób z niepełnosprawnościami ruchu.

Pracownicy Politechniki Łódzkiej już od kilku lat biorą udział w Łódź Business Run. W poprzedniej imprezie, dwa lata temu, drużyna Sportowi inżynierowie Politechniki Łódzkiej zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Lodz Business Run! Czy w tym roku uda się powtórzyć ten doskonały wynik?

Wjazd na Kampus B, gdzie odbędzie się wydarzenie, będzie możliwy tylko od strony Al. Politechniki. Pozostałe dwa wjazdy będą zamknięte, a ruch w strefie biegu ograniczony z uwagi na bezpieczeństwo zawodników.