Data dodania 01.03.2022 - 10:01
Kategorie aktualności

Cała społeczność akademicka Politechniki Łódzkiej nie tylko solidaryzuje się z osobami pochodzenia ukraińskiego, ale włącza się w zbiórkę finansową i materialną dla naszych przyjaciół z Ukrainy.

Image
Na PŁ działa e-skarbonka „Politechnika Łódzka solidarna z Ukrainą” powstała, aby umożliwić członkom społeczności akademickiej pomoc ofiarom wojny. Wspomaga ona zbiórkę "Ukraino, nie zostawimy Cię w potrzebie!" organizowaną przez Fundację Siepomaga.
 
 - Twoja darowizna pomoże osobom poszkodowanym przez konflikt, które potrzebują dostępu do żywności, usług medycznych i wsparcia psychospołecznego. Umożliwi zapewnienie pomocy humanitarnej w społecznościach dotkniętych kryzysem i w okolicznych regionach, w których schronienie znaleźli uchodźcy. Zakres pomocy będzie uzależniony od rozwoju sytuacji na Ukrainie i dostosowany do potrzeb - informuje w komunikacie prorektor ds. studenckich, dr hab. inż. Witold Pawłowski, prof. PŁ.
 
Na wydziałach zostały ustalono miejsca zbiórki darów dla mieszkańców Ukrainy. Paczki można pozostawiać na:
 
A także na portierniach w budynkach akademików:
  • Społeczny Dom Studenta, al. Politechniki 3a
  • III Dom Studenta
  • IV Dom Studenta
  • VI Dom Studenta
  • VII Dom Studenta
  • VIII Dom Studenta
Wszystkie dary materialne zostaną przekazane do Urzędu Miasta.
Zbiórkę na PŁ koordynuje Samorząd Studencki PŁ, który w przypadku zapytań zaprasza do kontaktu przez fanpage oraz mailowo: ukraina@samorzad.p.lodz.pl