Data dodania 22.04.2022 - 13:54

Pracownicy i studenci Politechniki Łódzkiej, po raz kolejny, aktywnie włączyli się w działania na rzecz środowiska w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi.

- W tym roku zaproponowaliśmy organizatorom, że uporządkujemy teren pomiędzy kampusami PŁ, wzdłuż woonerfu na ul. Stefanowskiego, a także w okolicy Hali Sportowej i Lodowiska Bombonierka. Chcieliśmy, aby przestrzeń wokół nowego woonerfu również była zadbana. Nasz eko-zespół liczył kilkanaście osób, pełnych zapału do pracy, zarówno pracowników, jak i studentów - mówi Justyna Lenart z Działu Rozwoju Uczelni. – Zebraliśmy w sumie ponad dwadzieścia worków różnego rodzaju śmieci, począwszy od butelek, po suszarki czy np. plastikowe rury znacznych gabarytów.

Organizatorem akcji "Galante Sprzątanie" w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi był Departament Ekologii i Klimatu Urzędu Miasta Łodzi.