Data dodania 04.04.2023 - 13:57

Wydział Organizacji i Zarządzania (OiZ) Politechniki Łódzkiej wzbogacił się o nową strefę działalności. Wspólnie z firmą Rossmann, 4 kwietnia, w budynku OiZ (ul. Wólczańska 221) uroczyście otwarto Strefę Rosswoju dla studentów.

W oficjalnym otwarciu uczestniczyli: wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik, rektor prof. Krzysztof Jóźwik, dziekan prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, przedstawiciele Rossmanna oraz studenci.

- Jestem przekonany, że każda ze stron dostrzega w tej współpracy wiele autentycznych korzyści, a jedną z nich jest niewątpliwie otwarta właśnie nowoczesna strefa, która może być teraz naszą wizytówką - mówił rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, dziękując firmie za ciekawą przestrzeń, która zaprojektowali pracownicy Rossmana.

- Udało się nam zaaranżować prawie 50 metrów przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni przeznaczonej do wspólnej nauki i pracy, wzajemnego inspirowania się, ale też spotkań towarzyskich czy relaksu. Zależy nam na tym, by studenci czuli się na uczelni komfortowo, mieli miejsce, gdzie mogą rozwijać swoje zainteresowania - powiedziała obecna na otwarciu strefy, dyrektor Działu Personalnego Rossman - Ilona Perużyńska-Zych.

Strefa Rosswoju na Politechnice Łódzkiej
Strefa Rosswoju  na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łodzkiej

Wydarzeniu towarzyszyło inspirujące spotkanie z dr. Maciejem Kaweckim dotyczące innowacji technologicznych. Doktor Kawecki jest prawnikiem, prezesem Instytutu Lema, dziennikarzem technologicznym i pasjonatem innowacji. Podczas wykładu zaprezentował informacje o najnowszych rozwiązaniach technologicznych oraz wyjaśnił, jak algorytmy w aplikacjach wpływają na nasze życie.

Organizatorzy powiązali otwarcie strefy Rosswoju z akcją społeczną oddawania krwi oraz szkoleniami z udzielania pierwszej pomocy i obsługą defibrylatora. Jak informują organizatorzy, z licznych badań i statystyk wynika, że pierwszej pomocy najczęściej udzielamy najbliższym nam osobom.

Nowa Strefa Rosswoju na Wydziale Organizacji i Zarządzania to kolejny element wieloletniej współpracy pomiędzy Rossmannem i Politechniką Łódzką.

Więcej informacji o wydarzeniu w Biuletynie Informacyjnym PŁ - Życie Uczelni.