Data dodania 08.05.2023 - 14:42

W miniony weekend (6-7.05) w Akademickim Centrum Sportowo Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej - Zatoka Sportu, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym. W imprezie wzięła udział rekordowa liczba 131 zawodników z 18 uczelni z całej Polski.

Uczestnicy AMP rywalizowali w kategoriach: solistów i solistek, duetów, trójek i zespołów łącznie prezentując się w 167 występach. Dwunastoosobowa reprezentacja Politechniki Łódzkiej pokazała się z bardzo dobrej strony i dzięki sukcesom w poszczególnych kategoriach zajęła 4. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1. miejsce w kategorii Uczelni Technicznych.

Dla Politechniki Łódzkiej medale zdobyli:

• Małgorzata Komorowska (IFE/FTIMS) - solistka (5 miejsce w klasyfikacji solistek, 1 miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych solistek)
  •  Adam Pigłowski (BAIŚ) - solista (1 miejsce w klasyfikacji solistów)
  •  Małgorzata Komorowska, Malwina Plak (OiZ) (2 miejsce w klasyfikacji duetów, 1 miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych duetów)
  •  Gabriela Maziarz (IFE/OiZ), Karolina Linek (WEEiA), Wiktoria Stasiak (BAiIŚ), Milena Zavatska (WTMiWT), Emilia Fojcik (BiNoŻ), Aneta Malinowska (FTIMS), Adam Pigłowski (3. miejsce w  klasyfikacji zespołów, 1. miejsce w klasyfikacji zespołowej uczelni technicznych).
Adam Pigłowski z PŁ 1. miejsce w klasyfikacji solistów z trenerką, fot. Michał Szymański

- Bardzo cieszymy się, że mogliśmy być gospodarzami tak wymagającej organizacyjnie imprezy. Przez dwa dni zmagań występom towarzyszyły wspaniałe emocje, przyjazna atmosfera i duże zainteresowanie ze strony widzów. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tych mistrzostw a naszym zawodnikom i Pani trener Monice Boruch, która podczas zawodów również pełniła rolę sędziego, serdecznie gratuluję tak wspaniałego osiągnięcia - podsumowała wydarzenie dr Ewa Brochocka, dyrektor Centrum Sportu PŁ i prezes KU AZS PŁ.