Data dodania 27.02.2024 - 11:40

Dzieci mieszkające w domu dziecka często potrzebują dodatkowej pomocy w nauce, a indywidualne korepetycje mogą znacząco wpłynąć na ich osiągnięcia edukacyjne i poczucie własnej wartości. Dlatego członkowie Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej ruszają z pomocą w ramach nowego projektu EduCare.

- Ta ważna inicjatywa ma na celu wsparcie rozwoju edukacyjnego i emocjonalnego dzieci. Wolontariat w ramach projektu korepetycji, będzie stanowił nie tylko szansę na rozwijanie własnych umiejętności pedagogicznych i społecznych studentów, ale również będzie okazją do niesienia pomocy potrzebującym dzieciom - wyjaśnia rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, współinicjator projektu.

W imieniu rektora PŁ, prof. Krzysztofa Jóźwika oraz członków Samorządu zapraszamy studentów do włączenia się do projektu. Za pomoc w tej inicjatywie można ubiegać się o dodatkowe punkty do stypendium rektora. Ponadto, studenci IFE, w ramach udziału w projekcie, będą mieli możliwość zaliczenia przedmiotu "Civic Knowledge and Engagement".

Projekt będzie realizowany prawie we wszystkich Domach Dziecka w Łodzi od marca do czerwca, w zależności od potrzeb indywidualnych dziecka. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza do 3 marca.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu na adres: educare@samorzad.p.lodz.plWszystkie informacje dotyczące realizacji projektu będą publikowane na FB Samorządu Studentów PŁ.

banerr newslettera PŁ