Data dodania 29.05.2024 - 08:29

Na zakończonych w Białymstoku (26.05) Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, studenci Politechniki Łódzkiej zdobyli 10 medali w tym 2 w klasyfikacji generalnej.

- Rywalizacja we wszystkich konkurencjach stała na bardzo wysokim poziomie. Julia Jacak studentka I roku Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, w swoim debiucie na AMP zdobyła złoty medal i wywalczyła tytuł Akademickiej mistrzyni Polski jednocześnie zdobywając tytuł mistrzyni Polski uczelni technicznych. Kuba Bracki student Wydziału Mechanicznego potwierdził swoją formę udanie broniąc tytułu wicemistrza Polski w trójskoku w klasyfikacji generalnej, czym wywalczył tytuł mistrza Polski w klasyfikacji uczelni technicznych - poinformowała dr Ewa Brochocka, dyrektorka Centrum Sportu PŁ.

Julia Jacak, studentka PŁ na najwyższym podium AMP w LA, fot. Rafał Bieniek
Julia Jacak na najwyższym podium na AMP w LA, fot. Rafał Bieniek

Pozostałe medale w klasyfikacji uczelni technicznych zdobyli:

• Malwina Plak (IFE) - złoty medal w skoku o tyczce,
  • Sztafeta żeńska - medal brązowy 4 x100m w składzie Małgorzata Jakś (BiNoŻ), Aledsandra Jakś (BiNoŻ), Karina Kłos (BAiŚ) i Julia Jacak (EEiA),
  • Sztafeta żeńska - medal brązowy 4x400m w składzie Małgorzata Jakś, Aleksandra Jakś, Maria Błoch (BiNoŻ) i Julia Janus (OiZ),
  • Trójskok kobiet - medal brązowy Julia Janus,
  • Skok wzwyż mężczyzn - brązowy medal Mateusz Kalamarski (Ch),
  • Trójskok mężczyzn - brązowy medal Wiktor Walęcki (BAiŚ).

- Serdecznie gratulujemy wszystkim medalistom oraz trenerom sekcji: Rafałowi Bieńkowi i Adamowi Kuli - powiedziała Ewa Brochocka.

Jakub Bracki z PŁ wicemistrzem Polski w trójskoku
Jakub Bracki z PŁ wicemistrzem w trójskoku, fot. Rafał Bieniek