Data dodania 19.09.2023 - 08:32

W Dobrczu (16.09) zakończyły się Mistrzostwa Polski Studentów w łucznictwie. Reprezentanci Politechniki Łódzkiej spisali się rewelacyjnie.

Indywidualnie tytuł mistrzowski zdobyła bezkonkurencyjna Magdalena Śmiałkowska, która zdeklasowała rywalki wynikami 7:1, 7:1, 6:0, natomiast w finale pokonała Martynę Stach z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, wynikiem 6:0. Brązowy medal w tej rywalizacji zdobyła druga z naszych zawodniczek – Martyna Wieczorek, która po wygranych 6:0, 6:5, 6:0, w półfinale musiała uznać wyższość swojej imienniczki z Katowic (4:6)

- poinformował Marcin Nadratowski, wiceprezes AZS PŁ.

Medale dla studentek PŁ na MP w łucznictwie, fot. Adam Siudak
Studentki PŁ z medalami na MP w łucznictwie, fot. Adam Siudak

Worek medali został otwarty przez naszych studentów w rywalizacji drużynowej oraz wśród mikstów. Kobiecy zespół zdobył złoto po zwycięstwie nad Politechniką Wrocławską (6:4), natomiast mężczyźni przywieźli medal brązowy w rywalizacji drużynowej.

W rywalizacji mikstów ponownie mogliśmy cieszyć się z dwóch pozycji medalowych. - Brąz zdobyli Magdalena Śmiałkowska z Maciejem Kowalczykiem po zwycięstwie z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu (6:2) oraz po porażce w półfinale z późniejszymi triumfatorami – naszą drugą parą – Martyną Wieczorek i Łukaszem Nowakiem. Oni nie okazali litości najpierw naszej trzeciej drużynie (Alicja Dulińska i Damian Sudak) (6:0), następnie rozprawiając się z AWF Poznań (6:2), w bratobójczym półfinale z Magdą i Maćkiem (5:1), a w finale pokonując Politechnikę Śląską (6:2)

- komentuje wyniki łuczników z PŁ wiceprezes AZS PŁ.

Studentki PŁ ze złotym medalem na Mp w łucznictwie, fot. Adam Siudak
Studentki PŁ ze złotym medalem na MP w łucznictwie, fot. Adam Siudak

- Wielkie gratulacje dla wszystkich studentów za ich walkę i poświęcenie! Wielka szkoda jedynie, że w łucznictwie nie odbywają się zawody z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski, mielibyśmy gwarancję znacznego poprawienia naszego dorobku medalowego - dodaje dr Ewa Brochocka, dyrektor Centrum Sportu w PŁ.