Data dodania 03.03.2022 - 12:47

Biura Karier Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi organizują Hackhathon – Hack na Zdrowie. To trzydniowe wydarzenie dla studentów obu uczelni zaplanowano od 8 do10 kwietnia.

Hackathon to coraz częściej organizowane wydarzenie, w trakcie którego uczestnicy z różnych dziedzin wypracowują wspólne rozwiązania w formie usługi, aplikacji lub narzędzia, które ma być odpowiedzią na palący problem społeczny.

- To wyzwanie rzucamy wszystkim studentom Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, bez względu na kierunek. Dajemy Wam szansę na zbudowanie interdyscyplinarnych zespołów i wykreowanie innowacyjnych rozwiązań. Ale to nie wszystko! Zespół dostanie również wsparcie mentorów z branży medycznej, technologicznej i biznesowej. Wesprzemy Was też w pozyskaniu partnerów biznesowych oraz funduszy na rozwinięcie pomysłów - mówi Julia Skrzypkowska, organizatorka wydarzenia z Biura Karier PŁ.

Efektem współpracy ma być opracowanie prototypu, ewentualnie projektu "low-fidelity" innowacyjnego produktu cyfrowego lub analogowego, aplikacji lub usługi z branży medycznej w obszarach: zarządzania, cyfryzacji, marketingu. Rekrutacja dla studentów potrwa do 21 marca.

Politechnika Łódzka jest partnerem strategicznym wydarzenia, a rektor PŁ -  prof. Krzysztof Jóźwik ufundował specjalną nagrodę dla zwycięzców. Więcej informacji o wydarzeniu oraz zgłoszenia uczestnictwa na stronie Hackathonu.