Data dodania 26.07.2024 - 11:42

Grzegorz Brochocki, student Wydziału Mechanicznego i IFE (Mechanical Engineering) na Politechnice Łódzkiej oraz reprezentant Polski w beach soccerze (piłka nożna plażowa), z sukcesem rywalizował w ostatnich rozgrywkach w Pucharze Polski. Jego klub, KP Łódź, okazał się bezkonkurencyjny, natomiast sam Grzegorz w finale przeciwko Jagiellonii Białystok popisał się hat-trickiem.

Jak poinformował Marcin Nadratowski, wiceprezes Klubu Uczelnianego AZS PŁ, dla naszego studenta jest to już piąty puchar Polski, w którym wraz ze swoją drużyną okazał się najlepszy.

- Co roku jesteśmy głównym faworytem, a więc oczekiwania w stosunku do nas są zawsze duże - mówi zawodnik KP Łódź.

Ponadto Grzegorz Brochocki przyznaje, że zdobyty Puchar Polski to sukces całej drużyny, ale również osobisty. Jego aktywność na boisku została doceniona nagrodą specjalną. Powiedział, że trofeum napawa go dumą i motywuje do dalszej pracy. Jest też wdzięczny kolegom z klubu Zryw Wygoda, w którym gra w piłkę nożną na trawie, za ich cierpliwość, dzięki czemu ma możliwość łączyć dwie sportowe pasji: do piłki na trawie i plażowej. Za swoją wyjątkowo waleczną postawę w całym turnieju otrzymał nagrodę MVP dla najlepszego zawodnika Mistrzostw.

- Grzegorz Brochocki w następnym tygodniu wyjeżdża na zgrupowanie reprezentacji Polski, która zagra podczas Europejskiej Ligi Beach Soccera w Mołdawii. Rywalami Polaków będzie reprezentacja gospodarzy z Mołdawii oraz reprezentacja Turcji. Ponadto zaplanowano sparing z Arabią Saudyjską - dodaje Marcin Nadratowski.