Data dodania 26.02.2024 - 10:17
Kategorie aktualności

Natalia Jabrzyk, studentka Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ, zwyciężyła w piątkowej rywalizacji (23.02) na dystansie 1500 m podczas Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim w norweskim Hamar. – Mam nadzieję, że dzięki tym sukcesom coraz więcej dzieci będzie się rozwijać w łyżwiarstwie szybkim – powiedziała Jabrzyk, podwójna mistrzyni AMŚ 2024.

Image

Jak poinformowało Biuro Prasowe AZS biało-czerwoni na półmetku światowego czempionatu panczenistów-studentów mają w swojej kolekcji już trzy  złote medale. W czwartek, złoto na dystansie 1000 metrów zdobyli kolejno Natalia Jabrzyk i Marek Kania, a w piątkowych rywalizacjach na 1500 metrów doczekaliśmy się naszej reprezentantki na najwyższym stopniu podium. Swój drugi triumf na AMŚ 2024 w Hamar odniosła Jabrzyk, uzyskując czas lepszy równo o sekundę (2;03.91) nad drugą w stawce Norweżką Marte Bjerkreim Furnee.

W sobotę  (24.02) Natalia Jabrzyk wraz z Olgą Piotrowską i Mają Płończyk wywalczyła brąz w biegu drużynowym.

Udział Akademickiej Reprezentacji Polski w Akademickich Mistrzostwach Świata wspiera strategiczny sponsor AZS – PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.