Data dodania 23.11.2021 - 13:27

Na Politechnice Łódzkiej w budynku Alchemium (23.11) odbyło się wręczenie symbolicznych czeków stypendialnych laureatom tegorocznych programów: Prezydenta Miasta Łodzi oraz Młodzi w Łodzi.

Stypendia Prezydenta Łodzi otrzymało w tym roku 49 finalistów i laureatów olimpiad przedmiotowych, obecnie już studentów pierwszego roku łódzkich uczelni, spośród których 17 osób studiuje na Politechnice Łódzkiej. Będą oni otrzymywać stypendia od 1200 do 1500 zł miesięcznie.

Magdalena Wilczyńska (budownictwo) - laureatka Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych 2020/2021, finalistka Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych 2019/2020.
Jakub Modrzyński (inżynieria środowiska) - laureat Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych 2019/2020, finalista Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności 20219/2020.
Władysław Sowul (mechanika i budowa maszyn) - laureat Olimpiady Wiedzy Technicznej 2018/2019, finalista Olimpiady Wiedzy Technicznej 2019/2020, finalista Olimpiady Wiedzy Technicznej 2017/2018.
Anna Cyran (papiernictwo i poligrafia) - finalistka Olimpiady Artystycznej 2020/2021.
Julia Szyda (chemia) - finalistka Olimpiady Chemicznej 2020/2021.
Monika Krukowska (włókiennictwo i przemysł mody) - finalistka Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży 2020/2021.
Marta Voznenko (wzornictwo) - finalistka Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży 2020/2021.
Łukasz Przyborek (elektronika i telekomunikacja) - laureat Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej 2020/2021, finalista Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej 2019/2020.
Roksana Ostrowska (inżynieria zarządzania) - finalistka Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości 2018/2019, finalistka Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości 2019/2020.
Robert Glück (matematyka stosowana) - finalista Olimpiady Matematycznej 2020/2021.
Zuzanna Łykowska (architektura) - laureatka Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych 2020/2021.
Wiktora Zatka (wzornictwo) - finalistka Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży 2019/2020.
Natalia Frątczak (włókiennictwo i przemysł mody) - finalistka Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży 2018/2019.
Aleksandra Siwiak (włókiennictwo i przemysł mody) - finalistka Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży 2019/2020
Izabela Myjak (włókiennictwo i przemysł mody) - finalistka Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży 2019/2020.
Jakub Staniewski  (systemy sterowania inteligentnymi budynkami) - finalista Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości  2016/2017.
Jakub Gotówka (energetyka) - finalista Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości  2019/2020.

Większość stypendiów w programie Młodzi w Łodzi trafiła do studentów PŁ, którzy będą otrzymywać miesięcznie od 800 do 1000 zł brutto, od firm biorących udział w tej cennej inicjatywie. Jak informują organizatorzy, w tym roku studenci łódzkich uczelni przesłali w sumie 350 aplikacji, a laureatami programu zostali najlepsi z najlepszych.

ACCENTURE:
Marcin Pisarski - Mechanical Engineering w Centrum Kształcenia Międzynarodowego.
AMAZON:
Joanna Bednarkiewicz -  fizyka techniczna na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.
AMCOR FLEXIBLES REFLEX:
Klaudia Świątek - Master of Business Studies w Centrum Kształcenia Międzynarodowego.
BSH:
Aleksandra Kaczorowska - mechanika i budowa maszyn w Centrum Kształcenia Międzynarodowego,
Wiktoria Wójcik - zarządzanie i inżynieria produkcji na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji,
Adrianna Zając - zarządzanie i inżynieria produkcji na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji.
GFT Poland:
Adam Kuzański - Computer Science and Information Technology w Centrum Kształcenia Międzynarodowego.
HYDRO EXTRUSION Poland:
Jakub Grzelak - mechanika i budowa maszyn na Wydziale Mechanicznym.
P&G:
Natalia Walczak -  automatyka i robotyka na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.
ROSSMANN:
Marcel Bednarczyk -  Computer Science w Centrum Kształcenia Międzynarodowego.
SOLAR:
Aleksandra Smolińska - zarządzanie i Inżynieria produkcji w Centrum Kształcenia Międzynarodowego,
Iga Krautsztrung - Master of Business Studies w Centrum Kształcenia Międzynarodowego,
Anna Gruchała -  architektura na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska,
Jakub Staniewski -  elektrotechnika na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.

POLITECHNIKA ŁÓDZKA (zwrot kosztów zakwaterowania w domu studenckim):
Anna Gruchała - architektura na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska
Jakub Staniewski - elektrotechnika na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki

Kurs języka niemieckiego fundowany przez firmę CLARIANT:
Dominika Niewiadomska - Master of Business Studies w Centrum Kształcenia Międzynarodowego.

Kurs języka rosyjskiego fundowany przez SPOŁECZNĄ AKADEMIĘ NAUK:
Anna Baszczyńska -  inżynieria biomedyczna na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki,
Wiktoria Gocalińska - Science and Technology na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej,
Zuzanna Piatka - zarządzanie i inżynieria produkcji na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji,
Julia Szlaska - budownictwo na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.

Kurs języka angielskiego fundowany przez fimę WELLA:
Weronika Chudy  - logistyka w Kolegium Logistyki.
Weronika Osiecka  - zarządzanie i inżynieria produkcji na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji,
Wiktoria Wójcik -  zarządzanie i inżynieria produkcji na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji.

Źródło: Młodzi w Łodzi