Data dodania 30.11.2022 - 14:32

Studenci Politechniki Łódzkiej, tradycyjnie już, stanowili większość laureatów tegorocznego Programu Stypendialnego "Młodzi w Łodzi". Podczas uroczystości, która odbyła się w Monopolis (30 listopada) nagrodzonych zostało aż 67 naszych studentów.

To była rekordowa pod każdym względem edycja:  80 firm - partnerów programu, zaoferowało stypendia dla 122 laureatów o wartości od 7,2 tys. do nawet 10 tys. zł. Wręczono 10 zwrotów kosztów zakwaterowania w akademikach, 90 miejsc na różnych kursach języka angielskiego, niemieckiego, IT i innych podnoszących kwalifikacje. Łącznie w programie stypendialnym "Modzi w Łodzi" biznes ufundował w tym roku stypendia za ponad 1 mln zł. Oto lista tegorocznych laureatów programu.

Na czym polega sukces programu Młodzi w Łodzi? Zapytaliśmy organizatorów Urząd Miasta Łodzi z czego wynika tak duże zaangażowanie firm w akcję. - Biznes bardzo szeroko angażuje się we wszystkie projekty wspierające talenty organizowane przez miasto - wyjaśnia Agnieszka Chudzik, kierownik Oddziału Przedsiębiorczości i Współpracy z Uczelniami UMŁ.

W środę, w Monopolis, nagrodzono także stypendystów XII edycji Programu Stypendialnego Prezydenta Miasta Łodzi w roku akademickim 2022/2023. W tym roku wyłoniono 43 laureatów. Najwięcej, bo aż 24 stypendystów rozpoczęło studia na Uniwersytecie Łódzkim, drugą najliczniejszą grupę stanowią studenci z Politechniki Łódzkiej – 10 osób, 6 stypendystów studiuje na Uniwersytecie Medycznym, dwoje na Akademii Sztuk Pięknych, jedna  podjęła studia w Szkole Filmowej.

Wśród laureatów znajdują się olimpijczycy zarówno z Łodzi, regionu, jak i województw podkarpackiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i śląskiego.