Data dodania 24.05.2022 - 08:27

W miniony weekend (20-22.05) w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W klasyfikacji zespołowej studentki PŁ zdobyły złoty medal w grupie uczelni technicznych i 8. miejsce w klasyfikacji generalnej.

- Studenci PŁ zdobyli srebrny medal w klasyfikacji uczelni technicznych i 4. w klasyfikacji generalnej. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i był to najliczniejszy finał AMP w tegorocznej edycji. W zawodach brało udział ok.1500 studentów z 95 uczelni z całego kraju - poinformowała dr Ewa Brochocka, dyrektor Centrum Sportu PŁ.

Łącznie zawodnicy PŁ zdobyli 4 medale w klasyfikacji generalnej i 14 medali w kategorii uczelni technicznych.
Indywidualnie studenci-sportowcy Politechniki Łódzkiej zdobyli:

Studenci PŁ, Kajetan Duszyński (1. miejsce), Mateusz Rzeźniczak (2. miejce) fot. Rafał Bieniek.
Studenci PŁ, Kajetan Duszyński (1. miejsce), Mateusz Rzeźniczak (2. miejsce) fot. Rafał Bieniek
  • Kajetan Duszyński  -  na 200 m brązowy medal w klasyfikacji generalnej i złoty wśród uczelni technicznych, a także na 4x400 m srebrny medal w klasyfikacji generalnej i złoty medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Mateusz Rzeźniczak  - na 400 m srebrny medal w klasyfikacji generalnej i złoty w uczelniach technicznych oraz srebrny medal na 200 m w klasyfikacji uczelni technicznych. Ponadto srebrny medal na 4x400m w klasyfikacji generalnej i złoty wśród uczelni technicznych.
  • Piotr Pęczek - 4x400 m srebrny medal w klasyfikacji generalnej i złoty w uczelniach technicznych oraz na100 m srebrny medal w uczelniach technicznych i na 200 m brązowy medal w uczelniach technicznych.
  • Jakub Czyżewski - 4x400 m srebrny medal w klasyfikacji generalnej i złoty medal w kategorii uczelni technicznych,  na 3000 m brązowy medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Maksymilian Mużdżyński  - skok o tyczce srebrny medal w klasyfikacji generalnej,  na 110 m płotki srebrny medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Szablewska Paulina  - złoty medal sztafeta 4x100 m w kategorii uczelni technicznych.
  • Nowakowska Aleksandra  - trójskok złoty medal i skok w dal srebrny medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Barbara Berłowska -  4x400 m srebrny medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Julia Janus  - 4x100 m złoty medal i 4x400 m srebrny medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Anna Ławrenin  - 4x400 m srebrny medal w kategorii uczelni technicznych, na 500 m srebrny medal w kategorii uczelni technicznych oraz na 800 m brązowy medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Paulina Szymczak  - 4x400 m srebrny medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Małgorzata Jakś  - 4x100 m złoty medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Julia Kwiatkowska - 4x100 m złoty medal w kategorii uczelni technicznych.

Trenerami studentów PŁ w lekkiej atletyce są: Rafał Bieniek i Adam Kula.