Data dodania 13.11.2023 - 09:31

W Zatoce Sportu PŁ, w sobotę 18 listopada, po trzyletniej przerwie odbędą się kolejne Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge, na które zapraszamy entuzjastów robotyki.

Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge mają już swoją tradycję, odbywają się w Politechnice Łódzkiej od 2008 r . - Z roku na rok w imprezie bierze udział coraz większa liczba zawodników, a w rekordowej edycji przekroczyliśmy liczbę 250 zgłoszonych robotów. W tym roku również zapraszamy do Zatoki Sportu - informują organizatorzy wydarzenia. - To wyjątkowe wydarzenie, które ma zaintrygować i fascynować zarówno entuzjastów robotyki, jak i osoby które na co dzień nie mają styczności z tą fascynująca dziedziną nauki.

W tym roku zawodnicy będą rywalizować w 8 konkurencjach: Sumo, Line Follower, MicroMouse, Humanoid Sprint, Freestyle, Bear Rescue, Roborace, Ketchup House oraz 14 kategoriach. Opisy poszczególnych konkurencji znajdują się na stronie dedykowanej Sumo Challenge.

- Organizując zawody chcemy udowodnić, że nauka nie musi być skomplikowana i nudna. Pragniemy pokazać, że robotyka to dziedzina dostępna dla każdego, niezależnie od wieku czy doświadczenia. To właśnie z niewielkim nakładem sił i środków można odnaleźć w sobie pasję konstruktora. Jednak nasze zawody to nie tylko okazja do eksploracji naukowych tajemnic. To także doskonała szansa na nawiązanie wielu nowych, wartościowych znajomości - mówią organizatorzy.

Główni organizatorzy wydarzenia to: Studenckie Koło Naukowe Robotyki Skaner oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ.

Więcej informacji na stronie internetowej Sumo Challenge. Wstęp bezpłatny.