Data dodania 09.09.2022 - 10:44

Ponad 140 uczniów z czterech liceów z województwa łódzkiego spędzi Tydzień z matematyką i fizyką w Politechnice Łódzkiej. Młodzież zamieszka w akademikach, skąd każdego dnia będzie wyruszać na zajęcia.

Licealiści przez tydzień (12-16 września) będą się czuli prawie jak studenci. Będą mieli wykłady, ćwiczenia i laboratoria w nowoczesnych budynkach Politechniki Łódzkiej.

– Zajęcia, które przygotowaliśmy dla uczniów dotyczą zastosowań matematyki oraz fizyki. Niektóre wykłady prowadzone będą w języku angielskim. Różne wydziały uczelni udostępniają swoje aule, sale ćwiczeniowe i laboratoryjne, dzięki czemu młodzi ludzie, uczestnicząc w zajęciach zobaczą jak piękna jest Politechnika Łódzka i jak dobrze wyposażona w narzędzia do kształcenia. Pokazując to wszystko chcemy uświadomić uczniom różnice między edukacją szkolną a wyższą i zachęcić ich do studiów na Politechnice Łódzkiej - wyjaśnia dr inż. Agnieszka Niedziałkowska, współorganizatorka wydarzenia na PŁ.

Dydaktycy przygotowali wiele ciekawych zajęć, z których uczniowie wyniosą przydatną im wiedzę i umiejętności. Dodatkowym elementem wydarzenia jest promocja nauk ścisłych i poznanie uczelni wraz z jej laboratoryjnym zapleczem.

Uroczyste powitanie uczniów i nauczycieli, którzy przyjechali z LO w Poddębicach, I LO w Tomaszowie Mazowieckim, I LO w Sieradzu i II LO z Wielunia, odbyło się w poniedziałek (12.09) w budynku Alchemium w reprezentacyjnej auli im. Prof. Tadeusza Paryjczaka (ul. Żeromskiego 114).  Młodzież, w imieniu JM rektora, powitał prorektor ds. studenckich w PŁ -  dr hab. inż. Witold Pawłowski.

Tydzień z matematyka i fizyką jest organizowany na PŁ już po raz 12. przez Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ, we współpracy z Instytutem Fizyki na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ.