Data dodania 21.03.2024 - 12:57
Kategorie aktualności

Pracownicy i studenci Politechniki Łódzkiej, po raz kolejny, aktywnie włączyli się w działania na rzecz środowiska, w ramach akcji „GALANTE SPRZĄTANIE. Wiosenne porządki”.

Image

W tym roku przedstawiciele eko-zespołu z PŁ zaproponowali organizatorom uporządkowanie terenu pomiędzy kampusami PŁ, wzdłuż ul. Stefanowskiego, od ul. Radwańskiej do ul. Skorupki, a także tereny zielone znajdujące się wokół kampusu: przy ul. Wólczańskiej, Wróblewskiego i od strony al. Politechniki.

- Nasz eko-zespół liczył kilkanaście pełnych zapału osób, zarówno pracowników, jak i studentów - wyjaśniła Justyna Lenart z Działu Rozwoju Uczelni, współorganizatorka sprzątania. - Zebraliśmy w sumie blisko trzydzieści worków z różnego rodzaju śmieciami. Znaleźliśmy m. in. obudowę komputera stacjonarnego. Naszym zdaniem akcja się udała i jesteśmy gotowi do następnej w przyszłym roku - dodała.

Image
Uczestnicy sprzątania po akcji, fot. RUR
Uczestnicy sprzątania już po akcji, fot. RUR

W sprzątaniu wzięli udział pracownicy i studenci z różnych wydziałów PŁ, a przede wszystkim z Działu Rozwoju Uczelni, Centrum Obsługi Projektów i Biblioteki. -  Jedną z uczestniczek akcji była rzeczniczka prasowa PŁ - Ewa Chojnacka, która znajdując typowe atrybuty przypisywane posiadaniu szczęścia, była jedną z najbardziej zadowolonych członkiń eko-zespołu PŁ - dodaje Justyna Lenart.

Organizatorem wydarzenia był po raz kolejny Urząd Miasta Łodzi.

Image
banerr newslettera PŁ