Data dodania 17.11.2023 - 08:47
Kategorie aktualności

Zakończyła się przebudowa ul. Skorupki, która była możliwa dzięki projektowi „ZIELONY KAMPUS - Ogród na Skorupki” zgłoszonemu przez społeczność akademicką naszej uczelni do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Prace były prowadzone na odcinku od ul. Wólczańskiej do ul. Stefanowskiego.

Image

Odbiór wyremontowanego docinka ulicy Skorupki odbył się w piątek, 17 listopada. Co się zmieniło? Wymieniono chodniki, latarnie i małą architekturę, a także wprowadzono zieleń przyuliczną oraz położono warstwę nowego asfaltu.

Image
Miejsce z ławkami
Tak wygląda wyremontowana ulica Skorupki, fot. Jacek Szabela

Dzięki nowej aranżacji Politechnika Łódzka zyskał kompletny i spójny ciąg przestrzeni publicznej od budynku Archikatedry do Hali Sportowej. W większości zostały zachowane miejsca parkingowe, które obecnie zostały przedzielone rabatami. Zastosowana roślinność nie wymaga specjalnej pielęgnacji i będzie skutecznie retencjonować wodę. Ponadto została wprowadzona śluza rowerowa, która wraz z nowym oznakowaniem poziomym wpływa na uporządkowanie organizacji ruchu i wzrost bezpieczeństwa.Należący do Politechniki Łódzkiej budynek zabytkowej wozowni Richterów został wyeksponowany za pomocą nowego przedpola z zielenią oraz ławkami. Zostało również zachowane miejsce pod stację roweru miejskiego przy skrzyżowaniu z ul. Wólczańską.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się przekonać Zarząd Dróg i Transportu do realizacji pełnego zakresu zgłoszonego projektu i do zwiększenia puli środków przeznaczonych na rewitalizację ulicy z pierwotnej kwoty 350 tys. do blisko miliona złotych. Dzięki temu, możemy cieszyć się przestrzenią pełną zieleni, szczególnie, że jest to kolejna ulica, która została przebudowana w ramach zgłoszonych przez nas projektów. Przypomnę, że wcześniej w ramach ŁBO miasto wyremontowało ulicę Stefanowskiego. Obie te ulice są ważnymi arteriami w życiu społeczności naszej uczelni

– powiedział Adam Owczarek, kierownik Działu Rozwoju Uczelni, lider projektu.

Image
Ulica Skorupki po remoncie
Ulica Skorupki po remoncie, fot. Jacek Szabela
Image
banerr newslettera PŁ