Data dodania 04.05.2022 - 11:22

W Politechnice Łódzkiej, 17 maja (wtorek), odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu poświęcone promocji doktorów i doktorów habilitowanych oraz wręczeniu odznaczeń, i wyróżnień zasłużonym pracownikom uczelni.

- To bardzo radosna uroczystość dla całej społeczności PŁ. Pierwszy raz po trzech latach możemy spotkać się w większym gronie - mówił rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, rozpoczynając posiedzenie Senatu.

Podczas uroczystości, która odbyła się w budynku "Alchemium - magia chemii jutra" rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik wręczył 17 naukowcom dyplomy doktorów habilitowanych i 89 osobom dyplomy doktorów. Wojewoda Łódzki dr Tobiasz Bocheński przyznał zasłużonym pracownikom odznaczenia państwowe:  Złotym Krzyżem Zasługi zostały odznaczone trzy osoby, srebrnym - osiem osób i cztery brązowym.  Medale Komisji Edukacji Narodowej z rąk Wicekuratora Łódzkiego Andrzeja Krycha,  otrzymało 39 osób. 37 osób z uczelni i 15 spoza PŁ, otrzymało odznakę "Zasłużony dla Politechniki Łódzkiej" od JM Rektora PŁ.  Pełna lista osób odznaczonych.

W załączonym pliku prezentujemy nazwiska wszystkich dr hab. i doktorów, którzy uzyskali stopnie naukowe na Politechnice Łódzkiej od maja 2019 r.  do maja 2022 r.