Data dodania 06.05.2024 - 08:53

W Politechnice Łódzkiej, przy wypełnionej auli. im. prof. Tadeusza Paryjczaka, (15.05) odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu poświęcone promocji doktorów i doktorów habilitowanych (fotorelacja z wydarzenia).

Podczas uroczystości w budynku "Alchemium - magia chemii jutra", rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik wręczył 19 naukowcom dyplomy doktorów habilitowanych i 143 osobom dyplomy doktorów w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, nauk ścisłych i przyrodniczych, nauk rolniczych oraz nauk społecznych (pełna lista doktorów i dr hab.).

Uroczystość wręczenia dyplomów doktora i dr hab. w PŁ, fot. Tomasz Wochna

Witając gości rektor PŁ powiedział:

- Dzisiejsza uroczystość jest symbolicznym wyrazem uznania dla Państwa wysiłku oraz pasji w pracy akademickiej. Z perspektywy doświadczonego naukowca i osoby zarządzającej uczelnią, bardzo doceniam Państwa indywidualne sukcesy. Są one nie tylko powodem osobistej satysfakcji, ale znaczą także wiele dla Politechniki. Jestem dumny i szczęśliwy, że tak liczne grono osób odbierze dziś dyplomy otwierające nowy etap w zawodowym życiu. Politechnika Łódzka jest miejscem przyjaznym każdemu, kto się tu rozwija. Dowodem tego jest obecność na dzisiejszej uroczystości pana doktora Stanisława Prusia, który w wieku 70 lat napisał i obronił pracę doktorską na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów.

Uroczystość wręczenia dyplomów dra i dra. hab. w PŁ, fot. Tomasz Wochna

Rektor pogratulował także 15 nowym profesorom nominowanym przez Prezydenta RP w ostatnim roku. Są to: prof. Grzegorz Kudra, prof. Szymon Grabowski, prof. Marcin Kozanecki, prof. Tomasz Maniecki, prof. Joanna Pietrasik, prof. Radosław Podsiadły, prof. Piotr Mastalerz, prof. Piotr Dziugan, prof. Robert Klewicki, prof. Tomasz Olejnik, prof. Elżbieta Sobiecka, prof. Bartosz Walczak, prof. Marta Gmurek, prof. Dariusz Heim.

Wydarzenie można jeszcze oglądać w Internecie, było transmitowane przez Centrum Multimedialne PŁ.

Politechnika Łódzka posiada uprawnienia do nadawania stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego w 12 dyscyplinach.