Data dodania 24.01.2023 - 12:34
Kategorie aktualności

Zapraszamy uzdolnionych studentów pierwszego roku, pragnących pod okiem mentora realizować wybrany temat badawczy, do aplikowania w programie E2TOP.

Image

E2TOP to program Politechniki Łódzkiej dedykowany utalentowanym studentom, który stwarza możliwość skorzystania z profesjonalnej ścieżki rozwoju naukowego i zawodowego, w międzynarodowym środowisku, już w czasie studiów.

- Chciałbym studiować w takich czasach – mówi przewodniczący Rady Programowej Programu E2TOP, dr hab.inż. Łukasz Szymański, prof. PŁ. - Potencjał rozwoju, który daje program jest ogromny i pozwala na zaspokojenie potrzeb kształcenia w szerokim aspekcie dyscyplin. Samym wyróżnikiem programu niech będzie to, że studenci mogą skorzystać z możliwości wyjazdów na konferencje zagraniczne, szkolenia, a także na stworzenie własnych projektów badawczych finansowanych przez Politechnikę Łódzką. To na pewno lepszy start w zawodowe życie.

E2TOP to program kierowany zarówno do uzdolnionych studentów, jak i ambitnych nauczycieli akademickich, którzy w relacji partnerskiej na zasadzie mistrz-uczeń będą wspólnie realizować wybrane tematy badawcze. Zaproponowane przez mentorów tematy są innowacyjne i mają ogromny potencjał sprawczy, który w przyszłości może zaowocować szerokim zastosowaniem w naszej codzienności.

- Jeśli masz talent w obszarze określonej dyscyplinie inżynieryjno - technicznej lub ścisłej, nie boisz się wyzwań, ciekawych inicjatyw, masz głowę pełną pomysłów to program E2TOP jest właśnie dla Ciebie. Nie odkładaj planów na później. Działaj! - czytamy na stronie projektu, gdzie znajdują się aktualne tematy badawcze, spośród których należy dokonać wyboru, a następnie uzyskać rekomendację dowolnego nauczyciela akademickiego. Dokumenty aplikacyjne należy dostarczyć do Centrum Kształcenia (budynek A27, pokój nr CH 4), w godz. 9.00-13.00, w terminie od 1 do 3 lutego.

Dokumenty w formie skanów można także przesyłać mailowo na jeden z adresów: Monika Szpura (monika.szpura@p.lodz.pl), Beata Bednarek (beata.bednarek@p.lodz.pl). Rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano od 20 do 23 lutego. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 27 lutego.