Data dodania 24.03.2022 - 15:14

Już 29 marca zapraszamy na pierwszy w tym roku Warsztat Ekspercki Klastra, który poprowadzi Bartłomiej Garus, SIEM Engineer w Fujitsu Poland.

Warsztaty Eksperckie Klastra są realizowane od 2018 roku. Jest to inicjatywa skierowana przede wszystkim do studentów łódzkich uczelni. Podczas spotkań uczestnicy mają okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami stosowanymi w firmach z branży ICT w województwie łódzkim.

Warsztaty prowadzone są przed doświadczonych praktyków, którzy w przystępny sposób wprowadzą uczestników w świat tego, co w tej chwili dzieje się w branży i na co warto postawić w najbliższej przyszłości planując karierę w IT. Na dobry początek Bartłomiej Garus, SIEM Engineer w Fujitsu Poland, opowie jak obecnie z cyberbezpieczeństwem radzą sobie firmy w warsztacie "Securing company during insecure times"

Opis warsztatu: w tym warsztacie przedstawimy podstawy koncepcji cyberbezpieczeństwa wraz z rodzajami grup adwersarzy i kilkoma najpopularniejszymi metodami ataku. Następnie omówionych zostanie kilka sposobów zabezpieczania się globalnych firm. Na koniec kilka szybkich wskazówek, jak zminimalizować to ryzyko.

Prowadzący: Bartłomiej Garus (Fujitsu Technology Solutions) - SIEM Engineer

Warsztat jest ogólnodostępny, wymagana jest rejestracja. Warsztat odbędzie się w formule online na platformie Clickmeeting.

Harmonogram kolejnych Warsztatów Eksperckich ICT Polska Centralna Klaster 2022.

29.03.2022: Fujitsu Technology Solutions | Securing company during insecure times

12.04.2022: Commerzbank | Przetwarzanie danych w Pythonie z użyciem Apache Spark

26.04.2022: Transition Technologies PSC | Reaktywne mikroserwisy z wykorzystaniem Vert.x

10.05.2022: ABB Business Services |Procesowanie danych w chmurze Azure, z wykorzystaniem Pythona i Dockera