Data dodania 08.04.2021 - 16:16

We wtorek, 20 kwietnia, zapraszamy na  drugi w histori Politechniki Łódzkiej - Wirtualny Dzień Otwarty, podczas którego spotkamy się z uczniami szkół średnich na fb Politechniki Łódzkiej, fb Rekrutacji PŁ i na kanale You Tube, a także na stronach: www.p.lodz.pl i www.rekrutacja.p.lodz.pl

Udział w wydarzeniu to dobra okazja do kontaktu z wykładowcami i studentami Politechniki Łódzkiej. Podczas łączenia ze wszystkimi wydziałami, od godz. 11.00 do 13.00, będzie można wziąć udział w spotkaniach online. Porozmawiać ze studentami ponad 30 kierunków studiów na specjalnie przygotowanych czatach. Zajrzeć do laboratoriów PŁ i uczestniczyć w zajeciach prowadzonych przez naszych wykładowców.

Każdy wydział zaprezentuje osiągnięcia kół naukowych, w których studenci rozwijają swoje pasje. Tworzą m.in.: autonomiczne pojazdy latające, drony, łaziki marsjańskie, samochody solarne i energooszczędne bolid. Z sukcesami biorą udział w międzynarodowych zawodach.

Kandydaci będą mogli też poznać szczegółowo zasady przyjęć na naszą uczelnię oraz warunki studiowania, zamieszkania w akademickach, czy pomocy stypendialnej. Będzie okazja by poznać absolwentów Politechniki Łódzkiej i przekonać się, dlaczego warto wybrać naszą uczelnię.

Specjalnie dla tegorocznych maturzystów zaplanowano dodatkowe zajęcia, aby mogli powtórzyć przed egzaminami, najważniejsze zagadnienia z chemii, matematyki i fizyki. Przez trzy kolejne dni wykładowcy PŁ spotkają się z licealistami na YT politechnicznym oraz na stronie www: 20 kwietnia zaplanowano zajęcia z chemii, 21.04 z matematyki, a 22.04 z fizyki. Początek zawsze o 13:00. Zapraszamy.