Data dodania 17.12.2021 - 09:32

W kolejnym odcinku cyklu spotykamy się z prof. Łukaszem Albrechtem, który na Politechnice Łódzkiej koordynuje działania Zespołu ds. opracowania planu na rzecz równości płci - Gender Equality Plan.

- Dbałość o równość w nauce to jeden ze strategicznych celów, jakie stawia sobie każda nowoczesna uczelnia - podkreśla w swojej wypowiedzi profesor Albrecht. - Realizowany na naszej uczelni Gender Equality Plan to nie tylko działanie na rzecz równości płci. To także przyczynek do wprowadzenia usprawnień, które poprawią warunki pracy wszystkich pracowników Politechniki Łódzkiej.

Prace zespołu na PŁ będą zmierzały w kierunku przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć, jak i wypracowywania rozwiązań, ułatwiających godzenie życia zawodowego i prywatnego.

Posiadanie Gender Equality Plan to warunek Komisji Europejskiej. Jego spełnienie otwiera instytucjom publicznym możliwość korzystania ze środków finansowych z programu Horyzont Europa.