Data dodania 18.07.2024 - 09:09

Politechnika Łódzka i Uma Investments Sp. z o.o., część międzynarodowego koncernu Kellanova, znanego z produkcji chipsów Pringles, nawiązały współpracę na rzecz rozwoju i edukacji studentów oraz wspólnych inicjatyw badawczo-rozwojowych.

Firma zobowiązała się do realizacji programu praktyk i staży studenckich oraz wspólnych tematów prac dyplomowych studentów,  a także organizowania wycieczek dydaktycznych, naboru kadry inżynierskiej spośród absolwentów uczelni oraz podejmowania wspólnych przedsięwzięć badawczych.

- Poprzez wspólne przedsięwzięcia badawcze, możemy łączyć naszą wiedzę akademicką z praktycznym doświadczeniem firmy, aby tworzyć nowe rozwiązania, które mogą przynieść korzyści zarówno dla nauki, jak i przemysłu - powiedział rektor , prof. Krzysztof Jóźwik po podpisaniu dokumentu.

Umowa dotyczy przede wszystkim współpracy studentów z Wydziałów Mechanicznego, Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, Biotechnologii i Nauk o Żywności, Organizacji i Zarządzania oraz Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska.

Więcej informacji w Życiu Uczelni.