Data dodania 23.09.2022 - 10:48
Kategorie aktualności

Wydział Organizacji i Zarządzania (OiZ) na PŁ rozpocznie rok akademicki 2022/2023 w nowej siedzibie. Otwarcie Strefy Biznesu, bo tak nazywa się obecnie miejsce Wydziału, odbyło się uroczyście w miniony czwartek (22.10).

Image

Strefa Biznesu zajmuje cztery piętra w zmodernizowanym budynku B17 (ul. Wólczańska 221), na których znajduje się 17 nowocześnie wyposażonych sal dydaktyczno-seminaryjnych z ponad 450 miejscami, sale komputerowe, 2 sale konferencyjne, dziekanat, pokoje dla pracowników (24) oraz 20 pomieszczeń dla administracji.

W nowej siedzibie Wydziału są również sale wyposażone przez firmy współpracujące z OiZ. Pomieszczenia maja niepowtarzalny charakter i zachęcają do spotkań. Dla studentów wydzielono atrakcyjne strefy chilloutu oraz  specjalne miejsca na działalność kół naukowych. Budynek, który przeszedł głęboką termomodernizację ma m.in. zamontowane na południowej ścianie panele fotowoltaiczne, a wewnątrz proekologiczną wentylację.

Prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, dziekan Wydziału, otwierając nową siedzibę podkreśliła bliskie relacje z firmami, dzięki którym studenci mają kontakt z praktyką i realnymi wyzwaniami dotyczącymi zarządzania, jakości, logistyki, zrównoważonego rozwoju i wielu innych dziedzin. A także dobrze wyposażone sale dydaktyczne.

Symbolicznego otwarcia nowej siedziby dokonali: prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, Andrzej Górczyński, członek Zarządu Województwa Łódzkiego, wojewoda Tobiasz Bocheński i rektor prof. Krzysztof Jóźwik.

 - W Politechnice Łódzkiej trwa ciągły proces modernizacji naszego kampusu. Kolejnym przykładem jest zakończona inwestycja dla Wydziału Organizacji i Zarządzania – powiedział rektor, prof. Krzysztof Jóźwik. - Cieszą mnie nie tylko bardzo dobre warunki stworzone wykładowcom i studentom, ale także to, że świadectwem bliskiej współpracy Wydziału z firmami stają się liczne sale objęte ich patronatem.

Nowa inwestycja została zrewitalizowana w ramach projektu. Całkowity koszt realizacji wyniósł 18,1 mln zł. W tej kwocie ponad 5,7 mln zł zostało przekazanych przez Urząd Marszałkowski z funduszy UE.

Wydział Organizacji i Zarządzania oferuje szereg atrakcyjnych kierunków studiów w języku polskim, angielskim i francuskim, przy wykorzystaniu nowoczesnych i aktywnych metod kształcenia. We współpracy z Klubem 500 realizuje unikatowy w skali kraju projekt Certyfikacji Menedżerów Województwa Łódzkiego, którego celem jest walidacja kompetencji menedżerów z regionu.

Od 2017 r. przy Wydziale działa Rada Biznesu, w skład której wchodzą przedsiębiorstwa z obszaru Polski centralnej o uznanej renomie i pozycji gospodarczej. Wspólnie z partnerami biznesowymi realizuje unikalne programy praktyk: diamentowe, bursztynowe i szmaragdowe, dedykowane najlepszym studentom.      

Image
Image
Image
Image
Image
Image